Poznajcie Amina

Amin to 21-letni Syryjczyk, który mieszka, a raczej próbuje przeżyć, w mieście Douma, we wschodniej Ghoucie. To tam rozgrywa się walka mocarstw o korzyści i wpływy w Syrii, której zakładnikami i ofiarami stają się cywile. Amin relacjonuje nam sytuację w mieście i dzięki jego wysiłkom możemy pokazać wojenną rzeczywistość. Zbieramy środki finansowe dla Amina i jego rodziny, które pomogą im przetrwać. Ostatni klip pokazuje, jak mu pomóc.

W poniższych klipach został wykorzystany materiał filmowy, przesłany przez Amina. Materiały staną się częścią reportażu pt. Akhi al-Polandi, ukazującym Polaków pomagających Syryjczykom, uwięzionym w oblężonych i bobardowanych miastach regionu Ghouta.

Amin apeluje do Polaków, żeby nie zapominać o sytuacji, w jakiej znaleźli się mieszkańcy oblężonych miast Syrii. Nad głowami mieszkańców regionu Ghouta latają myśliwce, miasto niszczone jest przez spadające bomby, a mieszkańcy nie tylko giną w eksplozjach, ale też duszeni chlorem – w atakach bronią chemiczną. Cywile nie mają możliwości opuszczenia miasta i szukania bezpieczniejszego miejsca do życia.

Amin opowiada o przeznaczeniu i wojnie. W tle brzmią strzały snajpera i wybuchy bomb. Jego ulubionym miejscem jest dach domu. Tam ma zasięg WIFI, czyli jego gorące łącze ze światem. Dzięki temu otrzymuje pomoc od swoich przyjaciół z różnych krajów, ale też przesyła relacje z wojny. Siedzi tam, mimo, że dookoła słychać wybuchy. Wieczorem mówi, że liczy spadające… bomby.

Klip promocyjny zbiórki na rzecz Amina i jego rodziny, zorganizowanej przez REPOspolitą i Polski Zespół Humanitarny. W klipie użyte zostały materiały przesłane przez Amina. To równocześnie zapowiedź reportażu, który w podobny sposób będzie pokazywał warunki funkcjonowania mieszkańców Doumy. Amin stał się reporterem, którego relacje docierają do odbiorców mediów w całej Polsce.